03.02.2021 tarihli güncelleme ile otomatik mebbis işlemleri web ve windows kullanıcıları için aktif hale gelecektir. 03.02.2021 tarihine kadar mebbis üzerinden ek kullanıcıları açıp programa tanımlama yapan kullanıcılar için otomatik aktivasyon yapılacaktır. Mebbis üzerinden açılan kullanıcıları 03.02.2021 tarihinde gelecek güncelleme ile Parametreler->Meb Parametreleri bölümüne eklemeniz yeterli olacaktır. Bu güncelleme ile;

  • Direksiyon dersleri otomatik olarak mebbisten çekilecek veya programa işlenmiş dersler otomatik olarak mebbise yüklenecektir.
  • Yazılı sınav işlemleri için notlar otomatik olarak programa çekilecek, listeler otomatik oluşturulacaktır.
  • Uygulama sınav işlemleri için notlar otomatik olarak programa çekilecek, listeler otomatik oluşturulacaktır.
  • Yazılı sınavına girecek kursiyerlerin listesi programa otomatik çekilecek, program ana sayfasındaki yazılı sınav havuzu otomatik güncellenecektir. Yazılı sınav listesi hazırlama bölümüne gerek kalmayacağı için programda pasif hale getirilecektir.
  • Uygulama sınavına girecek kursiyerlerin listesi programa otomatik çekilecek, program ana sayfasındaki uygulama sınav havuzu otomatik güncellenecektir. Uygulama sınav listesi hazırlama bölümüne gerek kalmayacağı için programda pasif hale getirilecektir.


Monday, February 1, 2021

<< Geri